TÄITSA PAEL!

Kõike kangastest ja õmblemisest

Üleeelmise postituse lõpus lubasime me koos Tädi Porgandiga, et edaspidi jagame me siin põnevaid avastusi ja praktilisi näpunäiteid. Juhuslikult ei pidanudki me kaua ootama, et see võimalus tekiks. Tädi Porgandi ise küll põrutas Ratasepa 40. kordsest ultratriatlonist inspireerituna sooduspakkumisega Fuerteventurale. Sealt edasi liigub ta Tenerifele plaaniga kududa maailma pikim sall, mis lookleb 40 korda üles- alla Teide tipuni ja tagasi. Eks me varsti kuule, kuidas tal seal läheb. 

Kuigi siin tekstimaailmas elame ja figureerime põhiliselt küll meie Tädi Porgandiga ning lubame igasugu asju kokku, siis tegelikult on võimalik see blogi ja nende lubaduste täitumine ainult tänu inimestele, kes tegelevad igapäevaselt Black Carroti töös hoidmisega. Üheks selliseks inimeseks on Irene,  kel on valvsust hajutav rahulik hääl, kuid silmis peitmatu lapselik säde, mis reedab, et oodata võib kõike, kuid ilmselt ka see “kõik” pole see, millega ta üllatab. Just tema ongi leidnud ja toonud tänase uudispostituse sisu meie kõigini.

Nüüd siis sisust endast. Mõni aeg tagasi leidis Irene ühe omamoodi SATIINPAELA, mis on 100% toodetud plastikjäätmetest ning ka pakendatud taaskasutatavasse ja biolagunevasse pakendisse. Tänu tema tööle on võimalik ka kõigil teil selle paelaga nüüd isiklikult tutvust teha. 

 Siinkohal teen väikese pausi, et kommenteerida - mõistan, et piltlikult öeldes huvitab mõnda rohkem kuidas muna karpi saab, ning samal ajal on neid, kes tahavad lihtsalt teada, et kas tegu on hea munaga. See järgnev lõik on nüüd pühendatud neile viimastele. Tehnilise poole austajad kannatage ülejärgmise lõiguni - see tuleb! 

 Aus pael on noh! Tuleb 14. erinevas toonis, sile ja libe nagu rabajää, tugev nagu puksiirköis - mis sa veel ühelt satiinpaelalt tahad? Seod vanaema jõulukingile lehvi sellega peale ning vanaema saab järgmisel aastal sama paela sulle tagasi kinkida paki ümber. Ja siis uuel aastal kingid jälle edasi. Aastate pärast ulatad selle oma lemmik lapselapsele klaasi taha raamituna ja räägid mitmel jõulul seda paela lehviks seoti. Ja ärge saage valesti aru - võiks edasigi siduda, aga nüüd on juba tegemist perekonna reliikviaga. Ning reliikviaks on ta saanud õietigi seetõttu, et 40. aasta jagu on teda otse jõululauast tulles rasvaste näppudega lahti sõlmitud ja ega tal enam esinduslikku väljanägemist ei ole. Aga kui teie olete üks neist peredest, kes kinke enne sööke jagab, vat siis ei ole probleemi - seote peale esimest 40. aastat ka järgmised 40. aastat veel selle paelaga kinke.

 

 

Nüüd siis tehnilisemalt rääkides. See kahepoolne mõnus satiinpael on tehtud taaskasutatud plastpudelitest ning sealjuures on plastpudelitest tulev polümeer saadud mehaanilisel teel ilma keemilisi aineid kasutamata, mis omakorda oleksid kahjulikud keskkonnale. Taaskasutatud polüestri kasutamine tähendab ka väiksemat energiakulu satiinpaela tootmisel kuna tootmisprotsess on lühem. Pudelid puhastatakse ja purustatakse väikesteks helvesteks, millest omakorda tehakse peenikest lõnga satiinpaela valmistamiseks. Samuti on vee kasutus satiinpaela tegemiseks vajaliku plastiku ümbertöötlemisel polümeeriks ühe kilogrammi kohta  94% väiksem kui näiteks sama koguse uue plastiku tootmisel naftast. Kui lõng on valmis, siis rändab see Berifordsi tehasesse Inglismaal, kus tehakse sellest ilus satiinpael. Kusjuures satiinpaela tegemiseks toodetav lõng omab kahte sertifikaati:

Oeko-Tex sertifikaat, mis tagab, et seda on testitud kahjulike ainete suhtes.

Globaalse taaskasutuse standardi sertifikaat, mis tagab selle, et tegu on tõesti taaskasutatud materjalist tootega ning tootmisprotsess on 100% jälgitav ja läbinähtav otsast lõpuni.

Tegelikult on seda satiinpaela võimalik muidugi kasutada palju mitmekülgsemalt kui ainult kingituste pakkimisel. Näiteks õmblustööde kaunistamisel leiab see satiinpael kindlasti oma koha. Ka Tädi Porgandile sai mõned meetrid seda vahvat paela enne reisi viidud. Tema pistis selle ruttu kappi ja võib kindel olla, et ta sellega mitte midagi muud ei teegi, sest kes see head kraami raiskab. Oh jah, selline ta kord meil on, aga ole sina targem! 

PAELAD LEIAD MEIE E-POEST, KLIKI SIIA!